Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Irak'taki referandum kararı için "Sorumsuzca alınmış bir karar" ifadesini kullandı.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

96% 96% [ 915 ]
1% 1% [ 7 ]
1% 1% [ 6 ]
3% 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» Çatışmada : 6 yaralı
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:25:32

» CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Yürüyüşümüz sürerken bir tahliye haberi aldık. Umarım İstanbul’a varana kadar tüm gazeteci arkadaşlarımız tahliye edilir. Biz azimle yolumuza devam edeceğiz. Umarım yorulmamışsınızdır...
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:24:06

» Meral Akşener: Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi tartar.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:21:43

» Fed ve Merkez Bankası'nın kararı sonrası dolar/TL 3,52'nin üzerinde hareket ediyor.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:20:50

» Kocaeli’nin İzmit ilçesinde kocası ile tartışan kadın, kayınpederi tarafından sokak ortasında silahla vuruldu.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:18:47

» Başkent Londra'daki Grenfell Tower isimli 24 katlı bina alevler içinde kül oldu, yetkililer ölü sayısının 17 olduğunu bildirdiler.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:17:55

» İstanbul'da AVM'ye bomba ihbarı
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:15:09

» Kahve koklayan kedi bakın ne yaptı
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:05:19

» Ege Denizi'ndeki deprem böyle geliyorum demiş
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:04:29

» Tonlarca ağırlıktaki kabinin altında kalmaktan böyle kurtuldu
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:03:46

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Egzotik Forumları » Hayatın içinden » Güncel Haberler » Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Irak'taki referandum kararı için "Sorumsuzca alınmış bir karar" ifadesini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Irak'taki referandum kararı için "Sorumsuzca alınmış bir karar" ifadesini kullandı.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-
Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Yıldırım'a Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin bağımsızlık referandumu kararı soruldu. Irak'ın toprak bütünlüğünü savundıklarını belirten Yıldırım, şunları söyledi:
"Irak bütün Iraklıların bir devlet olarak yaşamasını istiyoruz. Dolayısıyla bölgemizde yeterince sorun var. Yeni bir sorun alanı oluşturulmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu kararın da sorumsuzca olduğunu düşünüyoruz."
Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani başkanlığında bir araya gelen parti temsilcileri, bağımsızlık referandumun 25 Eylül'de yapılmasını kararlaştırmıştı.
Dışişleri Bakanlığı da "Kuzey Irak'ta bağımsızlık referandumu kararının vahim hata olacağı" uyarısında bulunmuştu.

http://www.egzotikforum.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]